تبلیغات
پرواز تا نور - انتخـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــابات


مردم خوی بازهم به صدر اعتماد می کنند؟
با وجودیکه انتخابات در حوزه هایی چون اورمیه و میاندآب پیچیده و دشوار می نماید، به نظر می رسد مردم حوزه انتخابیه خوی و قره ضیاءالدین انتخاب راحتی پیش روی خود داشته باشند...

با وجودیکه انتخابات در حوزه هایی چون اورمیه و میاندآب پیچیده و دشوار می نماید، به نظر می رسد مردم حوزه انتخابیه خوی و قره ضیاءالدین انتخاب راحتی پیش روی خود داشته باشند.
با مشخص شدن وضعیت رقابت میان سه کاندیدای مطرح این حوزه یعنی موید حسینی صدر، ایوبی و کریم نژاد اقبال نماینده فعلی این حوزه از دیگر رقبا بیشتر به چشم می آید.
حسینی صدر که گفته می شود تنها نماینده آذربایجان غربی دارای پایه دانشیاری و مدرک رسمی پی اچ دی است، سالهای سال سابقه تدریس در دانشگاههای تهران و تبریز را دارابوده و مدتی است درمقطع دکترا و در رشته شیمی در مرکز علوم تحقیقات تهران و دانشگاه تبریز به تربیت دانشجو مشغول است. وی همچنین دارای کرسی تدریس در دانشگاه علامه تهران نیز هست.
صدر با انتخاب خود در دوره گذشته مجلس توانست منشأ تحولات شگرفی در دومین شهر مطرح و پرجمعیت آذربایجان غربی باشد.
افتتاح کارخانه سیمان آذرآبادگان که مقدمه ای شد بر تکمیل خوشه سیمان استان، خودکفایی و تبدیل شدن استان به صادرکننده عمده این محصول ساختمانی، بازگشایی مرز رازی که گفته می شود با تکمیل برخی امکانات و تاسیسات آن به اشتغال 20 هزار نفر در استان منجر می شود، تصویب بودجه برای بیمارستان بزرگ آیت اله خویی به میزان 2میلیارد تومان در سال جاری و 4میلیارد تومان در سال 91( پیشتر این بیمارستان با خیرات و کمک های مردمی در حال ساخت بود)، به مرحله بهره برداری رسیدن عریض ترین سد خاکی خاورمیانه بر روی آغ چای، بهره برداری از سد کلوانی و کلنگ زنی سد دیگر،توسعه گازرسانی روستایی از11 روستا به رقم خیره کننده 144 روستای شهرستانهای خوی و قره ضیاءالدین،افزایش راههای روستایی از 220 کیلومتر به 418 کیلومتر تنها در مدت 4 سال( برابر با کل راههای روستایی تاریخ بعد از انقلاب)، حل مشکل آب شرب ایواوغلی با تخصیص اعتبار 2 و نیم میلیاردی و ... از مجموعه رویدادهایی است که در مدت حضور این نماینده ریزنقش و پرجنب و جوش در مجلس هشتم به وقوع پیوسته است.
صدر همچنین بعنوان یک صاحب نظر اقتصادی و امور زیربنایی انرژی نقش برجسته ای در مذاکرات و مصوبات مجلس نهم و هدایت و اجرای صحیح و علمی قانون هدفمندی یارانه ها داشت.
از طرفی شخصیت این نماینده مجلس نوعی همگرایی بین نیروهای سیاسی منطقه و پیروان مذاهب اهل تسنن و تشیع شهرستانهای حوزه انتخابیه اش به وجود آورده که در کمتر دوره ای نظیر آن یافت می شود.
برگزاری دو کنگره بزرگ و حضور بزرگان عالم ادبیات و هنر در شهر خوی و توسعه ورونق صنعت گردشگری این شهرستان با توجه بیشتر به ظرفیت فرهنگی ای چون مزار شمس تبریز از یادگارهای برجسته عملکرد موید حسینی صدر در طول دوران نمایندگی اش است.
بعلاوه صدر ارتباط نزدیک و دوستانه ای با اهل رسانه و فرهنگ داشته و اقبال وگرایش اصحاب قلم این منطقه را به سوی خود متوجه کرده است.
صاحب امتیاز و مدیرمسئول نشریه اقتصاد آذربایجان یکی از فعال ترین نمایندگان مجلس هشتم در فضای مجازی است و مجموعه اخبار و دیدگاههای او در چندین و چند سایت و وبلاگ اختصاصی منتشر می شوند.
با وجودیکه مردم ایران اغلب تصمیمات غیرمنتظر می گیرند و پیش بینی دقیق نتایج انتخابات از سوی خبره ترین کارشناسان نیز مقدور نیست اما با توجه به وضعیتی که درحال حاضر بر خوی حاکم است و مجموعه تلاشها و دستاوردهایی که حضور حسینی صدر بر مسند قانونگذاری این حوزه انتخابیه ثبت نموده به نظر می رسد از هم اکنون می توان نام وی را در لیست نمایندگان مجلس نهم گنجاند


نوشته شده توسط R Nدر تاریخ : دوشنبه 15 اسفند 1390
برچسب ها : انتخـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــابات،